Nada Pavlović i Leo Martin u Nišu – dobitnici nagrade za životno delo Evergrin festivala
Svečani prijem u Gradskoj kući povodom uručenja nagrada za životno delo legendama muzičke scene Nadi Pavlović i Leu Martinu i zvanični je početak osmog „Evergreen“ festivala, koji se održava od 24. do 27. juna u Nišu.
„Hvala što ste došli u ovako velikom broju, to samo znači da uvažavate naš rad. Ja sam poslednji put pevao na ovom festivalu 2018. godine i bilo je jako lepo, divna publika, baš je bilo uzbudljivo. Ova nagrada, kao i svakom čoveku, meni znači puno, jer je dobijena iz ruku oganizatora festivala koji ulaže mnogo napora da podrži dobru zdravu muziku, što je danas retkost. Radujem se i zahvaljujem se Snežani i njenim saradnicima što se toliko trude da ovaj festival uspe i da svi vi možete i u budućnosti da uživate u njemu. Dolazio sam i ranije u Niš, ja sam iz ovih krajeva, 50 kilometara odavde, i ranije sam dolazio, dok su postojali Filmski susreti bio sam redovan gost. Ne kao glumac naravno, iako sam igrao u jednom filmu. Niš je jedan divan grad, ali grad čine ljudi, ljudi u Nišu su dobri ljudi i ja ih volim. Svačiji život je Odiseja, zato svako nađe sebe u toj pesmi i zato je ta pesma postala jedan vanvremenski hit, jer svako u jednom trenutku zna – Da niko ne zna šta ga čeka, dan što nosi“, završio je stihom iz svoje legendarne pesme Leo Martin.

„Evo nas u gradu naše mladosti, kako kaže Leo, tako je. Ja moram da vam kažem i da priznam, da uvek kad dođem u Niš, uvek sam pod stresom. Čak nosim uvek istu haljinu, zovem je niška haljina. Sad bez sve šale, zadovoljstvo je veliko, ovo je divan jedan festival i želim da se održava još mnogo godina, kada i mi ne budemo prisutni. Zadovljstvo je i što smo dobili te divne nagrade, Leo i ja, nadam se da ste prepoznali naše trajanje, to je u stvari akcenat na našu karijeru. Hvala što ste došli u ovolikom broju i što poštujete naš rad. Ovo mi je treća nagrada za životno delo, naravno da mi daje podstrek, dok se može, da mogu ovako da stojim mirno pred vama i da imam tremu. Vrlo prijatno se osećam jer radim ono što volim i uživam u tome. Poruka za mlade da istraju, što nije lako, moraju da budu uporni. Ima puno talentovanih mladih izvođača, možda nije zahvalno da ih nabrajam, ali ima ih, hvala Bogu da ih ima. Ja nisam bila mnogo ambiciozna ali sam volela ono što radim, koristila sam svaku priliku kad god mogu da pevam ono što volim. Eto još mogu pa ću se potruditi da i sutra bude tako“, rekla je Nada Pavlović.

„Ove godine Evergrin će se održati u toku četiri dana, današnji dan otvara se radionicom Branke Glavonjić koja će dobiti nagradu povodom postojanja 10 godina Bunt rok festivala. A naše najveće nagrade za životno delo dobijaju naši veliki izvođači Nada Pavlović i Leo Martin, koji će nastupiti sutra uveče u 21 sat, na Letnjoj pozornici, u društvu sa jako dobrim izvođačima kao što su Milan Bujaković, Boris Režak, grupa Zana i Dušan Svilar. 26. juna je veče rokenrola, a onda nam sledi finalno veče kada će Nina Badrić imati solistički koncert. Ono što je važno za Evergrin festival, sve umetnike prati orkestar Impresija. Mi smo postali festival od posebnog značaja za grad i hvala Gradu Nišu što prepoznaje naš kulturni i umetnički potencijal. To nam daje veliku dozu odgovornosti, da budemo sve bolji, i da imamo i edukativni karakter, da što više edukujemo mlade ljude da dolaze i slušaju dobru muziku. Kada je nešto dobro i kvalitetno, i ako mladi ljudi vide to i prepoznaju, iako čuju prvi put, osete i prepoznaju, tako da mi imamo vrlo ozbiljnu publiku među mladim generacijama“, rekla je Snežana Jovanović, organizator festivala.

Redakcija Objektivni