Darko Nikolić – novi predsednik Skupštine Grada Niša

Na današnjoj sednici Skupštine Grada Niša na dnevnom redu je bila  samo jedna tačka – izbor novog predsednika Skupštine Grada Niša. Nakon tajnog glasanja odbornika, novi predsednik niškog parlamenta je Darko Nikolić, advokat i član Socijalističke partije Srbije. On je odmah za govornicom rekao da je za njega ovo velika čast i dužnost.

Foto Redakcija Objektivni

„Laska mi titula najmlađeg predsednika u istoriji Skupštine Grada Niša. Ono što sam rekao odbornicima, preneću ovde i vama, da ću se starati i pokušavati da stvorim jednu tolerantniju političku atmosferu, jer smatram da se atmosfera iz Skupštine Grada preliva i na naše građane, tako da bih voleo da se mi u ovom domu poštujemo, da uvažavamo različitosti i da dostojanstveno izražavamo svoja politička mišljenja i stavove. Fokus početka mog predsedavanja će biti na tome da pokušam da uspostavim dijalog sa odborničkim grupama opozicije, da vidmo koji su to problemi sa kojima treba da se suočimo i da pokušamo da stvorimo jednu mirniju i tolerantniju atmosferu. Čim stupim i suštinski na dužnost, ja ću da obavim razgovore sa svim šefovima odborničkih grupa, i sa samostalnim odbornicima, sešćemo, pokušaćemo da uspostavimo dijalog i da vidimo kako možemo da rešimo potencijalne probleme, i da li oni predlažu neka rešenja kako da izađemo iz te, ajde nazovi, krize“, rekao je Darko Nikolić, prilikom prvog javnog obraćanja sa funkcije predsednika Skupštine Grada Niša.

Foto Redakcija Objektivni

Glasanju odbornika za novog predsednika parlamenta prethodilo je i obraćanje sada već bivšeg predsednika Skupštine Igora Novakovića, koji je nakon pismene, za govornicom i usmeno pred odbornicima dao ostavku. On je ostavku podneo nakon što je objavljena presuda Apelacionog suda prema kojoj je Igor Novaković pravosnažno osuđen na godinu i po dana zatvora zbog zloupotrebe službenog položaja, dok je bio direktor „Jugoistoka“. Odbornici opozicije nisu prisustvovali sednici, jer tvrde da je sednica nelegitimna, i traže raspisivanje vanrednih izbora, te da bez njihovog prisustva i zbog prestanka mandata Igoru Novakoviću, sednica nije imala kvorum.

Redakcija Objektivni

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button