Obilazak gradilišta kompleksa EXPO 2027
Načelnik Nišavskog upravnog okruga Petar Babović je zajedno sa gradonačelnicima i predsednicima opština iz Srbije prisustvovao obilasku gradilišta kompleksa EXPO 2027 Beograd, u okviru programa „U susret Ekspu“ i tom prilikom su se upoznali sa napretkom jednog od najznačajnijih razvojnih i infrastrukturnih projekata u Republici Srbiji.

Domaćini događaja bili su ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović i direktor EXPO 2027 Beograd Danilo Jerinić, koji su učesnicima predstavili dinamiku radova, ključne sadržaje budućeg kompleksa i koncept paviljona Srpska kuća.


Tom prilikom istaknuto je da će ovaj paviljon predstaviti Srbiju svetu kao zemlju bogate istorije, kulture i tradicije, ali i kao privlačnu destinaciju za investicije i privrednu saradnju.

Ministarka Paunović naglasila je da je EXPO 2027 projekat od značaja za svaki grad i opštinu u Srbiji, sa ciljem da se svaka lokalna samouprava predstavi milionima posetilaca iz celog sveta.

Foto: Nišavski upravni okrug
Autor: Nišavski upravni okrug
