Srbija deklasirala Crnu Goru! Delfini spremni za četvrtfinale!
Vaterpolo reprezentacija Srbije u četvrtfinale Olimpijskih igara ide kao trećeplasirani tim B grupe.
Delfini su u derbiju poslednjeg kola B grupe ubedljivo savladali Crnu Goru rezultatom 14:6 (6:1, 2:1, 3:2, 3:2).
Naši momci nisu kalkulisali na ovom meču, odigrali su pošteno, sportski, zabeležili pobedu i tako sebi značajno otežali posao u nastavku turnira… Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv aktulenog svetskog šampiona – Italije!
Crna Gora je grupnu fazu takmičenja završila na četvrtom mestu i u četvrtfinalu će igrati protiv Grčke.
Srbija je protiv Crne Gore odigrala verovatno najbolji meč u dosadašnjem toku turinra. Izabranici selektora Savića su od prvog do poslednjeg minuta kontrolisali dešavanja u bazenu. Odbrana je bila sjajna, blistao je na golu Branislav Mitrović, a i napad je odlično funkcionisao.
Najefikasniji na meču bio je kapiten Filip Filipović sa tri postignuta gola, Nikola Dedović i Duško Pijetlović su dali po dva.
U poraženom timu istakao se Aleksandar Ivović tri pogotka.
Četvrtfinale je na programu u sredu.
Izvor: Kurir.rs