Radnički slavio u Šapcu

Fudbaleri Radničkog upisali su prvu pobedu u drugom delu Superlige Srbije. Nišlije su u Šapcu savladale Mačvu rezultatom 2:0, u sklopu 23. kola. Pogotke su postigli Nenad Gavrić u 12. i Filip Kasalica u 83. minutu.

Dobro je reagovao niški tim nakon poraza i veoma loše igre u Novom Pazaru pre pet dana. Meč u Šapcu nije bio lep za oko, Radnički je bio opasan isključivo posle prekida i odigrao je onoliko koliko mu je u ovom trenutku bilo dovoljno da obori na pleća tim koji će teško uspeti da izbori opstanak u ligi.

Trener Vladimir Gaćinović nije mnogo menjao prvu postavu, iako je najavljivao suprotno, a njegovi izabranici poveli su u 12. minutu iz prve prilike koju su stvorili. Domaći defanzivci su posle kornera nekoliko puta izbijali loptu iz svog kaznenog prostora, a ona se na kraju odbila do Đuričkovića. Usledio je sjajan solo-prodor iskusnog veziste po desnoj strani i pas za Gavrića, koji je bio sam na 6-7 metara od gola. Gavrićev prvi šut bio je očajan, ali je lopta nekako ostala u njegovom posedu, pa je drugi pokušaj bio mnogo uspešniji i završio je u mreži njegovog bivšeg kluba, za 0:1.

U nastavku prvog poluvremena Radnički je u potpunosti kontrolisao situaciju na terenu, a Gavrić i Ćirković nisu uspeli da iskoriste prilike za 0:2. Mačva u prvih 45 minuta nije uputila nijedan udarac u okvir gola.

U drugom poluvremenu se Mačva otvorila i krenula je po pogodak. U 52. minutu viđen je neverovatan promašaj Trimanovića, koji je promašio čitav fudbal kada je bio u situaciji da samo sprovede loptu u praznu mrežu sa dva metra od gola.

U 71. minutu Obrovac je tukao neometan sa 16 metara i bio neprecizan za nekoliko centimetara.

Tačka na ovaj susret stavljena je u 83. minutu, a ponovo je veliki posao za goste obavio Petar Đuričković. On je poslao oštar centaršut u peterac iz slobodnog udarca sa desne strane, golman Mačve Gordić je užasno reagovao i „zaplivao“ u prazno, a lopta je pala pravo na nogu iskusnom strelcu Kasalici, koji sa pet metara nije propustio priliku da zatrese mrežu i postavi konačnih 0:2.

Obe ekipe imale su kolosalne šanse u 86. minutu. Najpre je Filip Marković propustio da positgne svoj prvenac za Radnički, a već u sledećem napadu je golman gostiju Borivoje Ristić „skinuo“ zicer Kočaru.

Šef stručnog štaba Radničkog Vladimir Gaćinović bio je zadovoljan nakon ovog meča.

-Teška utakmica i mnogo važna pobeda za nas. Bili smo žestoko uzdrmani u prethodna četiri dana nakon onog izdanja u Novom Pazaru i ovaj trijumf nam je bio neophodan kako povratili dobru atmosferu. Mislim da smo zasluženo osvojili tri boda. U prvom poluvremenu smo bili bolji rival na terenu, dali smo gol na vreme, a kasnije smo propustili nekoliko izglednih šansi da sve rešimo do pauze. U nastavku su oni krenuli na sve ili ništa, imali su svoje prilike, imali smo ih i mi, a jednu smo uspeli da pretvorimo u pogodak i stavimo tačku na ovaj susret u finišu. Ponavljam da nam je ovo bilo jako bitno psihološki i sada možemo na miru da se pripremamo za utakmicu protiv Spartaka, koja je na programu u subotu- rekao je Gaćinović.

MAČVA: Gordić, Nikolić, Obrovac, Mihajlović (Tripković), Marković, M. Mijailović, Ćirković (N. Panić), Kočar (Pešić), Knežević, O. Mijailović (V. Panić), Trimanović.

RADNIČKI: B. Ristić, Ž. Marković, Stevanović, Aksentijević, Ćirković (Petrović), Bjeličić, Pantelić, Đuričković, Gavrić (Đuričin), P. Ristić (F. Marković), M. Kovačević (Kasalica).