Saobraćaj bez zastoja i vanrednih prekida

Na autoputevima kao i na glavnim magistralnim pravcima u Srbiji saobraćaj se odvija bez većih zastoja i vanrednih prekida u saobraćaju, a i na naplatnim rampama se prolazi bez zadržavanja, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije.

Izvor: AMSS

Vozače tokom dana očekuju nešto bolji uslovi za vožnju u odnosu na prethodne dane, ali ne treba isključiti mogućnost mestimično vlažnih kolovoza, a pored reka i smanjenu vidljivost zbog magle ili sumaglice, dodaje se u saopštenju.

Prema informacijama Uprave granične Policije, dobijenim u 5:15, nema zadržavanja na putničkim terminalima naših graničnih prelaza.

Na teretnim terminalima, na izlazu iz zemlje, na Batrovcima, Horgošu i Kelebiji čeka se dva sata, a na prelazu Šid jedan sat.

Magla na auto-putu Beograd-Niš

Na auto-putu E-75, zbog pojave mestimične magle, vidljivost na deonicama od Velike Plane do petlje Batočina, smanjena je na 100 metara, na deonici od Ražnja do petlje Trupale, na 200 metara, a od petlje Trupale do Preševa, na 100 metara, saopštilo je jutros Javnopreduzeće“Putevi Srbije“.

Vozačima se zato savetuje maksimalan oprez pri vožnji i od njih očekuje da prilagode brzinu kretanja, pogotovo na deonicama koje se prostiru duž rečnih tokova, kotlina, klisura kao i na putnim objektima preko reka, dodaje se u saopštenju.

Izvor: Tanjug

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button