„Carevi“ dobili gradski derbi

Fudbaleri Cara Konstantina pobedili su OFK Sinđelić sa 1:0, u niškom gradskom derbiju koji je odigran u sklopu 28. kola Srpske lige-Istok. Meč na Bubnju je fantastičnim pogotkom u 55. minutu rešio napadač domaćeg tima Milan Lazarević .

“Carevi” su na kraju slavili iz jedinog šuta u okvir gola na utakmici, a Durlanci imaju za čim da žale, pošto su propustili nekoliko kolosalnih prilika.

Gosti su prvu stopostotnu šansu imali već u petom minutu. Golman Bubanjaca Perenčević je veoma loše intervenisao nakon jednog centaršuta i poslao loptu pravo na nogu Velinovu. Igrač Sinđelića bio je sam na desetak metara od gola, šutirao je iz idealne pozicije, ali je bio neprecizan za nekoliko centimetara.

Sinđelić je u 25. minutu ostao sa igračem manje na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Novković. Taj hendikep nije pokolebao goste, koji su nastavili da prete, a drugu veliku šansu imali u 45. minutu i to ponovo preko Velinova. On je oduzeo loptu neopreznom štoperu Smiljkoviću na 18 metara od gola, napravio nekoliko koraka, ušao u kazneni prostor i tukao neometan iz sjajne pozicije, ali je i ovaj put gađao tik pored stative.

Drugo poluvreme počelo je u istom ritmu, pa je Sinđelić dva puta ozbiljno zapretio. U 51. minutu je Mladen Petrović centrirao sa leve strane, a rezervista Mančić glavom sa pet-šest metara poslao loptu iznad prečke. Samo 60 sekundi kasnije Stoicev je poslao odličan pas u prazan prostor za brzonogog Mančića. Ovaj je izbegao ofsajd zamku, izašao sam pred Perenčevića i malo oklevao sa udarcem. Požrtvovani defanzivac „careva“ Vasiljević ga je stigao, izblokirao klizećim startom i tako sprečio siguran pogodak.

Kazna za silne promašaje stigla je posle tri minuta. Najdanović je sa desne strane terena poslao dugačak pas na levu za Lazarevića. Prekaljeni napadač je stajao na 17 metara iskosa od gola. Smirio je loptu grudima, ona je jednom odskočila, a onda je izveo majstoriju. Iz prve je levom nogom poslao pravi „projektil“ i proparao mrežu iza nemoćnog golmana Cvetanovića, koji ovu situaciju nije stigao ni pogledom da isprati, a kamoli da reaguje.

U nastavku meča bilo je puno nervoze i „seckanja“ igre. Sinđelić je sa desetoricom svim silama krenuo po izjednačenje, a uglavnom je pokušavao iz prekida. Bubanjci su uspeli da se odbrane, a u skok duelima dominirao je štoper Miloš Vasiljević.

Car Konstantin je na taj način osvojio možda i tri ključna boda u borbi za opstanak i pomerio se u gornji deo tabele, dok je Sinđelić ostao na petoj poziciji.

Budućnost iz Popovca juče je u ovom kolu savladala Vlasinu u Vlasotincu sa 1:0 i nastavila je poteru za prvoplasiranim Timokom.

Niš, 14. aprila. Stadion na Bubnju. Bez gledalaca. Sudija: Stefan Ćirić (Pirot). Strelac: 1:0 Lazarević 55. Žuti kartoni: Mitić, Smiljković, Sekulić, Najdanović (Car Konstantin), Novković, M. Petrović (OFK Sinđelić). Crveni karton: Novković (OFK Sinđelić) u 25. minutu.

CAR KONSTANTIN: Perenčević, Mitić (od 46. Najdanović), Smiljković, Stamenković (od 74. Stanković), Lazarević, Bulatović (od 74. Ivanović), Stupar, Vasiljević, Marković, Sekulić, Arizanović (od 46. Jovanović).

OFK SINĐELIĆ: Cvetanović, M. Petrović, Novković, Radenković, Mršević, Zajić, Velinov(od 46. Mančić), Stoicev, Jovanović (od 27. Veličković) (od 60. Ristić), L. Petrović (od 63. Stanković), Arsenović.