Vožnja pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci tokom vikenda
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, u kontroli tokom vikenda, isključili su iz saobraćaja 36 vozača koji su upravljali vozilima pod dejstvom alkohola i dvojicu pod uticajem psihoaktivnih supstanci.
Saobraćajna policija u Gadžinom Hanu zaustavila je vozača „renoa“, starog 54 godine koji je vozio sa 2,29 promila alkohola u organizmu, a u Nišu vozača „honde“, starog 26 godina, sa 2,24 promila alkohola i protiv njih će, zbog nasilničke vožnje, biti podnete prekršajne prijave.

Policija u Nišu zaustavila je vozače „nisana“ koji ima 41 godinu, „seata“, starog 57 godina, „audija“, 49 godina i „audija“, koji ima 52 godine, koji su upravljali vozilima sa 1,82, 1,46, 1,45 i 1,28 promila alkohola u organizmu, u Ražnju i okolini tridesetjednogodišnjaka i dvadesetdevetogodišnjaka koji su vozili „škodu“, odnosno „pežo“ sa 1,72 i 1,27 promila, a u Svrljigu vozača „audija“, starog 35 godina, koji je vozio sa 1,60 promila alkohola.
Takođe, patrole u Nišu iz saobraćaja su isključile i tridesetdevetogodišnjeg vozača „fijata“ koji je bio pozitivan na kokain, benzodiazepin i metadon, kao i dvadesetdvogodišnjeg vozača koji je, takođe, upravljao „fijatom“ pod uticajem marihuane. Ovim vozačima je određeno zadržavanje i protiv njih će biti podnete odgovarajuće prekršajne prijave.
Na području Policijske uprave u Nišu, tokom vikenda, sankcionisano je ukupno 745 vozača koji su učinili saobraćajne prekršaje.
Redakcija Objektivni