Radnički poražen u Novom Pazaru

Fudbaleri Radničkog poraženi su na gostovanju od Novog Pazara sa 3:1, u 22. kolu Superlige Srbije.

Meč je odigran na katastrofalno lošem i blatnjavom terenu, a u takvim uslovima tim Radoslava Bataka se bolje snašao i upisao veoma važan trijumf u borbi za opstanak.

Radnički je sjajno otvorio susret i poveo već u petom minutu. Đuričković je izveo korner sa desne strane i proigrao Gavrića na bližoj stativi. Šut Gavrića sa 12-13 metara je izblokiran, a lopta se u velikoj gužvi odbila do Nikole Stevanovića, koji ju je silovitim udarcem zakucao pod prečku, za 0:1.

Od tog trenutka Novi Pazar je u potpunosti zagospodario utakmicom, a šanse ispred gola gostiju ređale su se kao na traci. Dojučerašnji igrač Nišlija Stoiljković je u 13. minutu šutirao preko gola iz idealne pozicije sa sedam metara, a potom su opasno pretili Islamović, Aganspahić i Tomić. Gol Borivoja Ristića je prosto „visio u vazduhu“, a izjednačenje se dogodilo u 27. minutu.

Tomić je centrirao sa desne strane, Ćirković je očajno pokušao da interveniše, pa ga je lopta preskočila i pala pravo na nogu Aganspahiću, koji je bio sam na drugoj stativi i lako pogodio iz blizine, za 1:1.

Na početku drugog poluvremena nije bilo uzbuđenja, a Radnički je u 62. minutu propustio veliku šansu, kada je golman domaćih Drobnjak odbranio zicer Mladenu Kovačeviću.

Samo minut kasnije viđen je detalj koji je odlučio ovaj meč. Tomić je dobio odličan pas u prazan prostor i izašao sam pred Borivoja Ristića, a na 17 metara od gola nepropisno ga je zaustavio rezervista Radničkog Nikola Stanković i zaradio direktan crveni karton. Posle trominutnog prekida usledio je slobodan udarac, koji je Mijić, perfektnim šutem preko „živog zida“ pretvorio u pogodak za vođstvo Novog Pazara od 2:1.

Završni udarac brojčano slabijem Radničkog zadat u 78. minutu, kada su Pazarci izveli veoma lepu akciju u tri poteza. Đurović je po levom boku uposlio Mijića, a ovaj zavrnuo loptu na drugu stativu ka Tomiću, koji je bio sam i samo je postavio nogu i pogodio mrežu za konačnih 3:1.

Niški tim je u 90. minutu mogao da ublaži poraz preko Šljivića, ali je njegov udarac sa pet metara zaustavio golman Drobnjak.

Šef stručnog štaba Radničkog Vladimir Gaćinović bio je veoma nezadovoljan nakon poraza.

Nema opravdanja. Ne možemo da se vadimo na loš teren i uslove. Mi u Novom Pazaru prosto nismo postojali. Znali smo kako oni mogu da nas ugroze, spremali smo se za to, ali nismo uradili ništa i bili smo nemi posmatrači događaja na terenu. U pojedinim delovima susreta smo izgledali očajno i kao početnici i nešto će pod hitno morati da se menja. Još je „vruća glava“, nemamo puno vremena za analize jer nas čeka meč sa Mačvom za vikend, ali ono što mogu sada da najavim je da će biti puno promena za taj duel. Naravno, četitam Novom Pazari i njihovom treneru na zasluženoj pobedi– izjavio je Gaćinović.

NOVI PAZAR: Drobnjak, Vlajković, Tomić (Pešukić), Mijić, Zimonjić (Marinković), Islamović (Hadžibulić), Aganspahić (Gigić), Trtovac, Stoiljković (Dragutinović), Sise, Kojić.

RADNIČKI: B. Ristić, Stevanović, Bjeličić, Ćirković (Stanković), Aksentijević, Petrović, Pantelić, Đuričković (Šljivić), P. Ristić (M. Kovačević), Gavrić (Đuričin), F. Marković (Trifunović).