„Želja“ bolji od Dubočice

Rukometaši niškog Železničara pobedom su započeli takmičenje u plej-ofu Superlige Srbije, pošto su u hali Čair, u derbiju juga, savladali Dubočicu iz Leskovca rezultatom 29:24.

Nišlije su nervozno ušle u meč, i nakon deset minuta gubile sa 4:3. Međutim, sredinom prvog dela igre stvari su došle na svoje mesto, pa su domaći preuzeli vođstvo i na pauzu otišli sa prednošću od 15:13. U nastavku su stečenu prednost bez većih problema uvećali i sačuvali, pa su na kraju zabeležili očekivani trijumf.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Milosavljević sa osam golova. Odlični su bili i Milovanović i Spasić sa po šest pogodaka.
U poraženom sastavu istakao se Vojvodić sa sedam golova.

U narednom kolu izabranici Đorđa Teodorovića na svom terenu dočekuju aktuelnog šampiona i glavnog pretendenta za titulu, ekipu Vojvodine, a taj susret na programu je u petak 26. februara.