Radnički – Crvena zvezda 0:1

U derbiju 21. kola Superlige Srbije fudbaleri Radničkog poraženi su od Crvene zvezde sa 1:0. Gol odluke na Čairu postigao je Mirko Ivanić u 26. minutu.

Po velikoj hladnoći – susret na Čairu počeo je kada je spoljna temperatura bila -4, a završen kada je pala na -6 stepeni i po zaleđenom terenu gde je loptu bilo vrlo teško konrolisati, igralo se dosta dinamično.

Početak je u potpunosti pripao „crveno-belima“, koji su od prvog sudijskog zvižduka imali punu inicijativu i dali na znanje da neće dozvoliti nikakvo iznenađenje što se rezultata tiče, ali i da su najozbiljnije pristupili ovom prvenstvenom meču koji im je u pravom smislu reči bio „generalna proba“ pred susret sa Milanom 18. februara.

Prvo veliko uzbuđenje zabeleženo je u 10. minutu, kada je sa sredine terena lopta pred gol domaćina poslata Benu, koji je bio u stopostotonoj prilici da zatrese mrežu. Između dvojice niških odbrambenih igrača primio je Zvezdin napadač loptu i krenuo sa ivice kaznenog prostora prema golu, šutirao, ali pravo u  domaćeg golmana. Tri minuta kasnije posle kornera ponovo šansa za goste, ponovo za Bena, ali je iskosa loše zahvatio loptu i nije uspeo da ugrozi gol Radničkog.

Na drugoj strani, kada su se niški fudbaleri nakratko oslobodili pritiska između 20. i 25.minuta malo je posla bilo za Borjana. Uglavnom su se pokušaji domaćih napadača završavali i pre nego što su uspevali da dođu do gostujućeg kaznenog prostora. Posle jednog takvog pokušaja igrača Radničkog, fudbaleri Zvezde oduzeli su loptu i opasno krenuli ka domaćem golu i Gajić je sa petnaestak metara odlično šutirao. Domaći golman Ristić, međutim, izvio se kroz vazduh i loptu, koja je išla pod prečku i uspeo da izbacio u koner. Nije Zvezda iskoristila ovaj, ali jeste sledeći udarac sa ugla, u 26.minutu.

Kanga je izveo korner sa desne strane, na loptu su krenuli golman domaćih i napadač gostiju Pavkov, koji je u skoku imao kontakt sa Ristićem i blokirao ga u intervenciji. Prosto rečeno Zvezdin napadač faulirao je domaćeg golmana, sudija Simović nije reagovao, a kada je lopta obojicu preletela Ivaniću nije bilo teško da je glavom pošalje u mrežu, za 0:1). Iako su domaći fudbaleri na terenu, ali i cela klupa sa stručnim štabom protestvovala, Novak Simović je pokazao na centar.

I posle postignutog pogotka „crveno-beli“ su imali više od igre i u visokom ritmu odigrali  su do kraja prvog poluvremena, ne dozvolivši domaćim fudbalerima da ih ugroze.

Radnički je u drugom poluvremenu bio dosta bolji rival, ali nije uspeo da postigne gol.

u 55. minutu Radnički je umalo izjednačio. Sa centra terena je Aksentijević povukao loptu prema golu gostiju i kada se našao na tridesetak metara iskosa sa desne strane uputio je centaršut. Lopta je u luku otišla pred gol gostiju i pogodila prečku gola Milana Borjana.

U 61.minutu posle lepe akcije domaćih iz veznog reda i napada i  prve prave i ozbiljne na meču, Petar Đuričković je prošao po levoj strani i pronašao pred golom Zvezde Mladena Kovačevića. Novajlija u redovima Randičkog odlično se snašao i šutirao, ali je Borjan uspešno intervenisao i sprečio pogodak.

Oba trenera izršili su veliki broj izmena fudbalera, posle čega je domaća ekipa četvrt sata, od 60. do 75.minuta, imala više od igre. Ipak, nastojanja i pokušaji Đuričkovića, Aksenijevića, Pantelića i ostalih da izjednače rezultat nisu urodili plodom. Zvezdina odbrana odolela je svim napadima i „crveno-beli“ se sa Čaira vraćaju u Beograd sa celim plenom, odnosno sa sva tri osvojena boda.

RADNIČKI: B.Ristić , Aksentijević, Stevanović, Bjeličić, Ćirković  (Stanković ) , Pantelić , Petrović ,  Đuričković, Mitrović  ( F.Marković ) , Đuričin (P.Ristić ), M.Kovačević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Pankov, Degenek, Eraković (Gobeljić ), Sanogo, Ben (Rodić), Kanga (Srnić ), Ivanić, Gavrić (Vukanović ), Pavkov (Falko )

U ostalim mečevima 21. kola koji su odigrani u subotu postignuti su sledeći rezultati: Voždovac – Inđija 1:1, Mačva – Metalac 2:1 i Mladost – Radnik 2:2.